WYSZUKIWARKA
 

DOBIERZ WINO
 

NOWOŚĆ
 

SŁOWNIK KONESERA
 
 
 

 
Jak wybierać wino

         
            Musimy liczyć się z tym, że im tańsze wino, tym trunek mniej szlachetny i uboższy w złożone aromaty, mocną strukturę i wyjątkowy bukiet.  Butelka, w której zakup zainwestowaliśmy 12, czy 15 zł, z pewnością nie będzie się nadawała do dłuższego przechowywania. Nie można też liczyć na wyjątkowe wrażenia smakowe. Ich zaletą jest zwykle świeży owocowy bukiet i najlepiej wypić je krótko po dokonaniu zakupu. Na etykiecie tych win nie umieszcza  się rocznika produkcji, który byłby istotny w przypadku planów dłuższego przetrzymy-wania go w piwnicy. Na butelkach większości tych prostych trunków podaje się natomiast podstawowe informacje dotyczące kraju, regionu i producenta. Zawsze zawierają one także informację  mówiącą o tym, czy jest to trunek wytrawny (dry), półwytrawny (semi-dry), półsłodki (semi-sweet), czy słodki (sweet). Opis jest więc ograniczony do niezbędnego minimum i nie mówi nic o szczepach, z których wytłoczono wino, ani jego walorach smakowych.
 

        Zupełnie inaczej rzecz się przedstawia w przypadku win wyższej jakości. Produkowane w najlepszych regionach (np. Bordeaux, Burgundia we Francji,  czy Toskanii, Piemoncie, Veneto we Włoszech) niemal zawsze oznaczane są rocznikami i znacznie bogatszym opisem obejmującym nie tylko odmiany winogron, ale i glebę, na której dojrzewały owoce.

 

 

MASZ PYTANIE?
 
INFOLINIA: 0801 000 330
 
Ania:
+48 62 586 06 65
 
 
 
 
 

MOJE KONTO
E-mail:
Hasło:
 

KOSZYK
Ilość artykułów: 0
Wartość artykułów: 0,00 PLN
 
 

KALENDARZ KONESERA
 
IMIENINY:
 
Dzisiaj
Bogusławy i Bogumiły
 
Jutro
Adolfa i Tymona
 
Pojutrze
Czesława i Agnieszki
 
  

Dostępny pod adresem www.winakonesera.pl sklep internetowy Wina Konesera prowadzony jest przez Plettac Distribution sp. z o.o., wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000207814. Spółka Plettac Distribution Sp. z o.o. posiada kapitał zakładowy w wysokości 2,3 mln, opłacony w całości.
 
Dane adresowe/kontaktowe:
Plettac Distribution sp. z o.o.
Wina Konesera
ul. Kościuszki 31, 63-500 Ostrzeszów
NIP: 821-164-90-55
Zapytania i reklamacje mogą być kierowane na adres info@winakonesera.pl lub pod numerem
telefonu: 62 586-06-65 lub 586-06-40 (opłata wg. cennika właściwego operatora).

RODO - Ochrona danych osobowych