WYSZUKIWARKA
 

DOBIERZ WINO
 

NOWOŚĆ
 

SŁOWNIK KONESERA
 
 
 

 
Jakie wina zostawić w piwnicy na dłużej
       
          Większość czerwonych win wytworzonych w tradycyjny sposób (droższe trunki o ściśle określonym pochodzeniu) nadaje się do dłuższego przechowywania. Z win jednoszczepowych upływ czasu dobrze znosi Cabernet Sauvignon, który nabiera głębi tracąc nadmiar garbnika, a także Pinot Noir, Syrah (Shiraz), Merlot, Tempranillo, Sangiovese, Malbec i Carmenere. Efektem jest wzmocnienie struktury wina, obniżenie jego kwasowości i zaokrąglenie smaku.
 
          Dłuższe przechowywanie służy też niektórym białym winom. Doskonale znoszą je przede wszystkim Rieslingi, niektóre Chenin Blanc i Chardonnay.

Warto pamiętać, że w żadnym wypadku nie należy przechowywać dłużej niż pół roku słynnego Beaujolais Nouveau. To młode wino przeznaczone do spożycia jeszcze w roku zbiorów winogron. Resztki butelek wypijanych w ogromnych ilościach w każdy trzeci czwartek listopada, można kupić bez obaw jeszcze w grudniu, lub styczniu. Potem do tego wina należy podchodzić z rezerwą, bo z czasem traci swój rześki, owocowy charakter.

 

 

MASZ PYTANIE?
 
INFOLINIA: 0801 000 330
 
Ania:
+48 62 586 06 65
 
 
 
 
 

MOJE KONTO
E-mail:
Hasło:
 

KOSZYK
Ilość artykułów: 0
Wartość artykułów: 0,00 PLN
 
 

KALENDARZ KONESERA
 
IMIENINY:
 
Dzisiaj
Bogusławy i Bogumiły
 
Jutro
Adolfa i Tymona
 
Pojutrze
Czesława i Agnieszki
 
  

Dostępny pod adresem www.winakonesera.pl sklep internetowy Wina Konesera prowadzony jest przez Plettac Distribution sp. z o.o., wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000207814. Spółka Plettac Distribution Sp. z o.o. posiada kapitał zakładowy w wysokości 2,3 mln, opłacony w całości.
 
Dane adresowe/kontaktowe:
Plettac Distribution sp. z o.o.
Wina Konesera
ul. Kościuszki 31, 63-500 Ostrzeszów
NIP: 821-164-90-55
Zapytania i reklamacje mogą być kierowane na adres info@winakonesera.pl lub pod numerem
telefonu: 62 586-06-65 lub 586-06-40 (opłata wg. cennika właściwego operatora).

RODO - Ochrona danych osobowych