WYSZUKIWARKA
 

DOBIERZ WINO
 

NOWOŚĆ
 

SŁOWNIK KONESERA
 
 
 

 
Jak podawać wino

              Na początku wino cieszy oko, a dopiero później nos i usta. Dlatego tak ważny jest kieliszek, do którego nalewamy trunek. Najlepiej, by był on z przezroczystego szkła pozbawionego zdobień. Dzięki temu będzie można bez trudu określić barwę wina i stopień jego przejrzystości. Kieliszek powinien mieć kształt tulipana – stosunkowo szeroki w środkowej części winien rozszerzać się u góry zbierając aromaty gromadzące się na dnie pucharu.
        Istotna jest też pojemność – im większa, tym łatwiej kołysać trunek, a jak wiadomo, takie „kołysanie” ułatwia wydobycie z wina wszystkich charakterystycznych cech.

Na początku nie należy nalewać go zbyt wiele, by móc swobodnie mieszać płyn ciesząc oko jego barwą, a nos i usta aromatem, głębią i złożonością smaku.

       Co ważne, w przypadku win czerwonych, starzonych w dębowych beczkach, które spędziły w butelce kilka lat, niezbędna może okazać się dekantacja polegająca na usunięciu z trunku osadów. To naturalne i zupełnie nieszkodliwe składniki będące wynikiem wytrącania się pewnych związków zawartych w winie (głównie garbników i antocyjanów). Mogą także świadczyć o tym, że trunek nie został poddany filtracji. Służy to z pewnością naszemu zdrowiu, bo niefiltrowane wino posiada najwięcej zdrowotnych właściwości, ale może popsuć ogólne wrażenie po wlaniu go do kieliszka. Żeby temu zapobiec należy delikatnie przechylić butelkę i powoli przelewać zawartość do karafki tak, by nie poruszyć znajdującego się na dnie osadu. Dodajmy, że dekantacja pomaga „otworzyć się winu” uwalniając pełnię jego smaku. Z tego powodu proponuje się często otwarcie butelki na godzinę lub dwie przed podaniem, by trunek mógł swobodnie „pooddychać”.

 

 

MASZ PYTANIE?
 
INFOLINIA: 0801 000 330
 
Ania:
+48 62 586 06 65
 
 
 
 
 

MOJE KONTO
E-mail:
Hasło:
 

KOSZYK
Ilość artykułów: 0
Wartość artykułów: 0,00 PLN
 
 

KALENDARZ KONESERA
 
IMIENINY:
 
Dzisiaj
Ireny i Wincentego
 
Jutro
Celestyna i Wilhelma
 
Pojutrze
Donata i Rufina
 
  

Dostępny pod adresem www.winakonesera.pl sklep internetowy Wina Konesera prowadzony jest przez Plettac Distribution sp. z o.o., wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000207814. Spółka Plettac Distribution Sp. z o.o. posiada kapitał zakładowy w wysokości 2,3 mln, opłacony w całości.
 
Dane adresowe/kontaktowe:
Plettac Distribution sp. z o.o.
Wina Konesera
ul. Kościuszki 31, 63-500 Ostrzeszów
NIP: 821-164-90-55
Zapytania i reklamacje mogą być kierowane na adres info@winakonesera.pl lub pod numerem
telefonu: 62 586-06-65 lub 586-06-40 (opłata wg. cennika właściwego operatora).

RODO - Ochrona danych osobowych