WYSZUKIWARKA
 

DOBIERZ WINO
 

NOWOŚĆ
 

SŁOWNIK KONESERA
 
 
 

 
Nasza Winiarnia
Każdy szanujący się mieszkaniec Ostrzeszowa wie doskonale gdzie znajdują się Budy - tuż za "autostradą", przy ulicy Kościuszki. Będąc tam nie sposób nie zauważyć pięknie odrestaurowanego pałacyku - siedziby firmy plettac Distribution. Już w sobotę 12 maja 2007 roku w urokliwych piwnicach wspomnianego budynku polało się wino. Otwarta została pierwsza w Ostrzeszowie winiarnia z prawdziwego zdarzenia. Ceglane mury piwnicy kryją wiele ciekawych historii, a przy tym posiadają niepowtarzalny styl. To sprowokowało właścicieli pałacyku, szefów firmy plettac Distribution - Krzysztofa Gąsiorka i Bolesława Janika, by wzorując się nieco na winiarniach austriackich, urządzić w tym stylowym wnętrzu coś równie pięknego.

Motywem przewodnim piwnicznych sal jest beczka. Wchodząc do winiarni przez letni ogródek podziwiamy wnękiw kształcie olbrzymich beczek, w każdej zaś stoją stoliki, przy których zasiadają miłośnicy tego szlachetnego trunku. Bystry obserwator dostrzeże także półkoliste zwieńczenia murów, ścian i sklepień. Nawet sufity mają takie kształty, a zważywszy, że część została dobudowana, duże uznanie należy się budowniczym, na czele z mistrzem Tadeuszem Dubielem. Na ścianach wykonane z metaloplastyki lamki w kształcie amfor i butelek. Uroku dodają też stare obrazy i witraże w maleńkich okienkach. Stoły, krzesła, bufety zrobione są oczywiście z dębowego drewna. W jednej z sal znajduje się mała scenka, z której często ma rozbrzmiewać muzyka.

Ale przecież o klasie winiarni stanowi WINO. To właśnie pragnienie popularyzacji tego szlachetnego trunkuna polskich stołach zdecydowało o zaistnieniu winiarni. Na gości odwiedzających pałacową winiarnię czeka 150 gatunków win, a 15 tysięcy butelek leżakuje w magazynach. Są to wina niepowtarzalne, sprowadzone prosto od producenta - z Hiszpanii, z Francji, Włoch, Portugalii, Gruzji a nawet z Austrii. O ich wysokiej klasie świadczy bardzo pochlebna ocena dawana przez światowe autorytety winiarskie. Jedno z win - "Alicena Cabernet - Sauvignon Syrah" z winnicy Santa Marina, zostało uznane winem roku w Polsce w swojej klasie cenowej. Z kolei wino "Lealtanza Reserva" dostało aż 95 pkt. (na 100 pkt.) od guru światowego winiarstwa Roberta Pakera! Wiele innych win może poszczycić się medalami zdobytymi w najbardziej prestiżowych konkursach winiarskich. Czy słusznie? - można się przekonać odwiedzając nasze mury winiarni
"WINIARNIĘ POD PAŁACYKIEM" Te i dziesiątki innych win czekają na degustację gości. Wina można tu skosztować, ale również kupić na wynos - cena butelki już od 20 zł.

Zobacz galerię winiarni:

 

 

MASZ PYTANIE?
 
INFOLINIA: 0801 000 330
 
Ania:
+48 62 586 06 65
 
 
 
 
 

MOJE KONTO
E-mail:
Hasło:
 

KOSZYK
Ilość artykułów: 0
Wartość artykułów: 0,00 PLN
 
 

KALENDARZ KONESERA
 
IMIENINY:
 
Dzisiaj
Pauliny i Laury
 
Jutro
Roberta i Wiesława
 
Pojutrze
Maksyma i Medarda
 
  

Dostępny pod adresem www.winakonesera.pl sklep internetowy Wina Konesera prowadzony jest przez Plettac Distribution sp. z o.o., wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000207814. Spółka Plettac Distribution Sp. z o.o. posiada kapitał zakładowy w wysokości 2,3 mln, opłacony w całości.
 
Dane adresowe/kontaktowe:
Plettac Distribution sp. z o.o.
Wina Konesera
ul. Kościuszki 31, 63-500 Ostrzeszów
NIP: 821-164-90-55
Zapytania i reklamacje mogą być kierowane na adres info@winakonesera.pl lub pod numerem
telefonu: 62 586-06-65 lub 586-06-40 (opłata wg. cennika właściwego operatora).

RODO - Ochrona danych osobowych