WYSZUKIWARKA
 

DOBIERZ WINO
 

NOWOŚĆ
 

SŁOWNIK KONESERA
 
 
 

 

Prozdrowotne walory octów balsamicznych

Ocet balsamiczny oprócz doznań kulinarnych ma szereg właściwości wpływających korzystnie na nasze zdrowie. M.in. jego spożywanie działa oczyszczająco na przewód pokarmowy, poprawia trawienie i wchłanianie żelaza. To ostatnie szczególnie ma znaczenie przy komponowaniu potraw mięsnych. Dodatek octu balsamicznego wydatnie poprawia przyswajanie przez organizm żelaza, w które bogate jest zwłaszcza mięso czerwone (wołowina, wieprzowina).

Ponadto ocet balsamiczny przyspiesza spalanie tłuszczów i jednocześnie obniża łaknienie, co może być istotne w wszelkiego rodzaju dietach, których celem jest obniżenie wagi. Dzieje się tak, gdyż ocet balsamiczny dzięki wyjątkowo niskiemu indeksowi glikemicznemu dodany np. do makaronu obniża indeks glikemiczny całej potrawy i zmienia metabolizm cukrów stymulując organizm do wydzielanie naturalnych enzymów. Jest to szczególnie ważne dla osób cierpiących na zaburzenia czy choroby metaboliczne, w tym cukrzycę. Nawet niewielka ilość octu balsamicznego pozwala zredukować negatywne skutki, jakie wywiera skrobia na poziom cukru we krwi, kontrolując tzw. odpowiedź na glukozę.

Ponadto, ocet balsamiczny, wydatnie poprawia perystaltykę jelit, hamuje biegunkę, absorbuje toksyny i obniża poziom cholesterolu. Dodatkowo dzięki zawartym w nim minerałom i witaminom wzmacnia paznokcie oraz ma korzystny wpływ na wygląd i miękkość skóry, a jego działanie ogólnowzmacniające, antyseptyczne i bakteriobójcze chroni przed różnego rodzaju infekcjami

 

 

MASZ PYTANIE?
 
INFOLINIA: 0801 000 330
 
Ania:
+48 62 586 06 65
 
 
 
 
 

MOJE KONTO
E-mail:
Hasło:
 

KOSZYK
Ilość artykułów: 0
Wartość artykułów: 0,00 PLN
 
 

KALENDARZ KONESERA
 
IMIENINY:
 
Dzisiaj
Marceliny i Bonawentury
 
Jutro
Henryka i Włodzimierza
 
Pojutrze
Marii i Benedykta
 
  

Dostępny pod adresem www.winakonesera.pl sklep internetowy Wina Konesera prowadzony jest przez Plettac Distribution sp. z o.o., wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000207814. Spółka Plettac Distribution Sp. z o.o. posiada kapitał zakładowy w wysokości 2,3 mln, opłacony w całości.
 
Dane adresowe/kontaktowe:
Plettac Distribution sp. z o.o.
Wina Konesera
ul. Kościuszki 31, 63-500 Ostrzeszów
NIP: 821-164-90-55
Zapytania i reklamacje mogą być kierowane na adres info@winakonesera.pl lub pod numerem
telefonu: 62 586-06-65 lub 586-06-40 (opłata wg. cennika właściwego operatora).

RODO - Ochrona danych osobowych