Winokonesera.pl - logo

Austriacka beczka (3x Reserve)

203.00172.00 PLN

Zestaw składa się z trzech win i eleganckiego, bordowego opakowania z logo WK.

Tradycyjnie pod nazwą Reserve kryje się wino o szczególnie wysokiej jakości, które zwykle potrzebuje dłuższego czasu rozwoju oraz dojrzewania i wchodzi na rynek winny dopiero później, jako rezerwa do zwykłych zbiorów.

Austriacka winnica Heninger znajduje się w południowej części doliny Krems w środku idyllicznej wioski Krustetten. Winnice sięgają od słynnej doliny Wachau przez dolinę Krems aż do doliny Traisen.  

 

W skład zestawu wchodzą: 

1. HENINGER CHARDONNAY RESERVE WACHAUER SELEKTION 2019 

Wino dojrzewało w dębowych beczkach. Bukiet przypomina dojrzałe owoce, szczególnie miodowego melona, figi i agrest. Na finiszu to bogate i dojrzałe wino daje odświeżającą kwasowość. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. 

2. GRÜNER VELTLINER RIED ROSENGARTEN RESERVE 2020

Promienna słomkowa żółć w szkle, w nosie dojrzałe jabłko, odrobina cytrusów. Pełne na podniebieniu, delikatne przyprawy, nuty dojrzałego jabłka, subtelne nuty wanilii, duży potencjał przechowywania. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.   

3. HENINGER RIESLING RIED EICHBÜHEL KREMSTAL RESERVE

Intensywne, gęste wino, które dzięki częściowemu przechowywaniu w dębowych beczkach na pierwszy plan wysuwa nuty moreli i ananasa, pozostawiając na podniebieniu lekkie niuanse miodu dzięki kremowej strukturze. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.   

 

Daj sobie szanse na odnalezienie ulubionego wina.  

- +

Dodaj opinie

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone