Winokonesera.pl - logo

Trzy smaki z Weingut Schloßmühlenhof

131.00111.00 PLN

Zestaw 3 win z niemieckiej winnicy Weingut Schloßmühlenhof w eleganckim, bordowym opakowaniu z logo WK.

Winnica ta szczyci się wielopokoleniową tradycją w uprawie winorośli i w komponowaniu win.  Jej historia sięga 1846 roku, kiedy młynarz Johann z Bambergu kupił zamkowy młyn (Schloßmühlenhof), który stał się własnością rodziny Michel. W 1881 roku obok młyna wybudowano późnoklasycystyczny dom z piaskowca Flonheim, w którym mieszkają do dziś. Winiarska rodzina już przed II wojną światową sprzedawała własne wina butelkowane. Obecnie winnica prowadzona jest przez szóste pokolenie. 
 

W skład zestawu wchodzą: 

1. WEINGUT SCHLOSSMÜHLENHOF DORNFELDER QW LIEBLICH 

Weingut Schlossmühlenhof Dornfelder to półsłodka propozycja wina o pięknej, ciemnej i głębokiej czerwonej barwie, posmaku wiśni i jagód i lekko kwiatowym zapachu. Słodkie, ale nie nadmiernie, trafi w gusta wielu wielbicieli czerwonego wina.  Kliknij po więcej informacji.

2. WEINGUT SCHLOSSMÜHLENHOF BACCHUS KABINETT LIEBLICH (1l)

Wino eleganckie i lekkie, bardzo owocowe, ujmujące świeżością lecz mniej kwasowe od np. Rieslinga. W tym winie wyraźnie wyczujemy przyjemną słodycz, a także posmak i aromat korzennego muszkatu.  Kliknij po więcej informacji. 

3. WEINGUT SCHLOSSMÜHLENHOF RIVANER QW TROCKEN (1l)

Wytrawne, lekkie, bardzo świeże i żywe wino o zapachu i smaku zielonych jabłek i gruszek. W tle delikatne niuanse gałki muszkatołowej. 

Kliknij po więcej informacji. 

 

Daj sobie szanse na odnalezienie ulubionego wina. 

 

- +

Dodaj opinie

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone