Winokonesera.pl - logo

WINO Calai Vino Pecorino DOC 2017

58.00 PLN

Wino Calai zostało stworzone dzięki heroicznej uprawy winorośli: jest to uprawa winorośli, która rozważa wielki wysiłek, wręcz heroiczny, ze strony producentów i samego vitis vinifera, ze względu na warunki środowiskowe, w których znajdują się ich winnice.
Dzięki temu powstałe wino staje się wyjątkowe, bowiem nigdy nie wiadomo jakie plony zostaną zebrane. Produkcja wina gatunkowego, przez wzgląd na ową uprawę, jest celem, jaki stawia sobie bohaterski winiarz jest taki, ponieważ poświęcając się tej operacji, musi pokonać przeszkody i trudności, niczym najsłynniejsi bohaterowie epiccy.

Nad całym procesem czuwa Centrum Badań, Studiów, Ochrony, Koordynacji i Ulepszania Górskiego Uprawy Winorośli. Wymogi, jakie muszą spełniać terytoria, które mają wydać owe wyjątkowe wina to; nachylenie terenu większe niż 30%; wysokość powyżej 500 m n.p.m.; systemy uprawy winorośli na tarasach i schodach lub uprawa winorośli na małych wyspach.
Calai to wino o słomkożółtej barwie.

W nosie wyczuwalne kwiaty i miąższ białych owoców. Na podniebieniu pełny, mineralny i intensywny. W smaku chrupiące jabłka i gruszki, świeże cytrusy, szczególnie limonka i delikatna nuta trawy i mokrego kamienia.

Rocznik

2017

Kraj

Włochy

Region

Abruzzo

Apelacja

DOC

Producent

Orsogna Cantina

Kolor

białe

Smak

wytrawne

Szczep

Pecorino

Alkohol

13,50%

Pojemność

0,75 l.

Serwowanie

8-10°C

Danie

owoce morza, sery, sushi

 

The-WineHunter-Awards-Merano-Wine-80x80 CONCORSO-ENOLOGICO-INTERNAZIONALE-CITTA-DEL-VINO-2021-80x80Decanter-Wine-Awards-2019-80x80

- +

Dodaj opinie

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone