Winokonesera.pl - logo

Marrenon

Marrenon

Motto winnicy brzmi „Pleasure by Nature” a ich portfolio to szeroki przekrój win od organicznych po musujące. To właśnie Marrenon odpowiedzialny jest za etykiety takie jak: Orca, Capella (Ventoux), Grand Marrenon czy kultowy już Gardarem.
Większość czasu producent poświęcił na zrozumienie i dogłębne poznanie swojego otoczenia, Terroir jest podstawą stylu Marrenona. Wszystkie wina produkowane są w głębokim szacunku dla dziedzictwa i środowiska a sam producent swoje jakościowe podejście poświadcza zdobytymi, licznymi certyfikatami.

Plantatorzy winorośli między Rodanem i Prowansją, Marrenon jest punktem odniesienia wśród operatorów Luberon i Ventoux. Zapewnia witalność gospodarczą regionu poprzez rozwój win premium, o niepowtarzalnym stylu i powiększanie terroir. Wierny swoim korzeniom, Marrenon buduje międzynarodową markę, koncentrując się na poszanowaniu środowiska i innowacyjności.

 

Mityczne góry, Luberon na południu (1125 m) i Ventoux na północy (1912 m), kształtują charakter tych apelacji: maksymalne nasłonecznienie, łagodzone wysokością i amplitudą termiczną dzięki bliskości południa. Alpy, łagodne zbocza i wapienne zbocza, faliste wzgórza wystawione na dobrodziejstwa wiatru mistral… Wszystkie te czynniki sprzyjają wyjątkowej ekspresji tej mozaiki terroirów, z których Marrenon korzysta. Bogactwo i różnorodność gleb, wapienne piargi, okrągłe kamyki, safres są idealną kolebką dla Syrah i Grenache, dwóch głównych winogron, oraz białego Vermentino, dumy Domu.

 

Położony w samym sercu Regionalnego Parku Przyrody Luberon , rezerwatu biosfery uznanego przez UNESCO , Marrenon to przede wszystkim połączona historia ludzi i terroir. Zagorzali obrońcy swojego regionu i jego wysublimowanych krajobrazów, ukształtowanych przez winnice, drzewa oliwne, drzewa wiśniowe i lawendowe pola, zakochani w swoich prowansalskich wioskach, winiarze z Marrenon są strażnikami autentycznej krainy.


W głębokim poszanowaniu dziedzictwa i środowiska winiarze z Marrenon angażują się w wymagające podejście jakościowe, potwierdzone kilkoma znakami jakości i licznymi certyfikatami. Proces widoczny zarówno w winnicach, gdzie winiarzy stale wspiera rygorystyczne podejście intryga po fabule, jak i podczas winifikacji, zaaranżowany z precyzją zegarmistrza przez Philippe Tollereta.