Winokonesera.pl - logo

Weingut Markus Heninger e.U

Weingut Markus Heninger e.U

Winiarnia znajduje się w południowym Kremstal, w środku idyllicznej wioski Krustetten. Podstawą doskonałej jakości win z tej winnicy jest wyjątkowa gleba, w której zakorzenione są winorośle. Żyzne gliny i lessy, ciepłe żwirowe gleby i mineralna skała pierwotna umożliwiają różnorodność produktów, od owocowych, świeżych win po dojrzałe, pełne wina.

Najlepsze warunki

Wina rozwijają szczególny aromat Veltlinera. Gleba charakteryzuje się żyznymi warstwami gliny i lessu i produkuje bogate wina.

Gleby lessowe w Riede Rosengarten charakteryzują się piaszczystymi warstwami, które można łatwo ogrzać - nie ma nic lepszego dla bogatego, mocnego Grüner Veltliner.

Stada Rieslinga czują się szczególnie dobrze w winnicy Neubergen. Gleby piaszczysto-żwirowe nadają winom wyraziste, mineralne, ale także owocowe struktury.

Winnica Eichbühel jest jedną z najwyższych winnic rodziny Heninger. Duże wahania temperatury w ciągu dnia i nocy w połączeniu z wapiennymi glebami nadają rieslingom niepowtarzalny charakter.

 

O właścicielu

W 2011 roku Markus Heninger ukończył szkolenie w VinoHAK Krems i od tego czasu poświęcił się rodzinnej firmie czwartego pokolenia. Zawsze jest otwarty na nowe projekty i zawsze stawia sobie nowe cele, które realizuje z ambicją i wrażliwością.
„Sztuka winiarza polega na odzwierciedleniu jakości winogron w butelce” – kieruje się tą zasadą, aby winifikować wszystkie wysokiej jakości wina

o zróżnicowanym charakterze.