Wino Chablis Classic Chardonnay 2019

Wino Chablis Classic Chardonnay 2020

0,00 

Piękny złoty żółty z jasnozielonymi refleksami. Zniewalające aromaty w kieliszku. Nos to eksplozja delikatnych, świeżych nut, eleganckich białych kwiatów z nutą miodu i świeżej brioche.

Chablis to najbardziej wysunięty na północ okręg. w Burgundii, gdzie produkowane są wyłącznie wina białe. Francuskie wino Chablis tworzone jest w całości ze szczepu Chardonnay. Są to wina blado-żółte, z odcieniem zieleni, z wiekiem przechodzące w złocisty.

 

Passy Le Clou to stara rodzinna winnica, dawniej należąca do szanowanego winiarza Chablis, Gérarda Patrice’a. Nie mając dzieci, którym mógłby ją przekazać, sprzedał ją Marine, który jest głęboko zaabsorbowany w zachowanie historii tej domeny. Przestrzega ścisłych wytycznych środowiskowych, aby zachować zdrowie gleby i dzikiej przyrody. Gleby uprawia tak, aby uniknąć stosowania herbicydów poprzez poprawę ich napowietrzenia, struktury gleby i ochrony wody. Naturalne żywopłoty stymulują bioróżnorodność, a stosowane są wyłącznie nawozy naturalne i rośliny okrywowe. Sztuczne jezioro pomaga łagodzić klimat i chronić przed silnymi mrozami tego północnego regionu.

 

30 hektarów Passy Le Clou jest rozłożonych na 21 oddzielnych działkach, które Marine winifikuje osobno (z małym zespołem zaledwie 7 osób), aby pokazać indywidualną ekspresję terroir. Ten Chablis pochodzi z małego, 3-hektarowego bloku.

Kraj Francja
Rocznik 2020
Region
Producent Domaine Passy Ie Clou
Kolor białe
Smak wytrawne
Rodzaj wino jednoszczepowe
Szczep Chardonnay
Zawartość alkoholu 13%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 8°C - 10°C
Danie owoce morza, ryby słodkowodne
EAN: 3760156433875Dostępność: Produkt chwilowo niedostępny SKU: FRA092119 Kategorie: ,