Wino Mallorio Cococciola IGP Chieti 2021

Wino Mallorio Cococciola IGP Chieti 2021

42,00 

Orsogna to jedna z czołowych spółdzielni w Abruzji znajdująca się wokół niewielkiego miasteczka, w którym panują idealne warunki do uprawy winorośli. Orsogna Cantina zrzesza kilkuset małych winogrodników, na których nałożone zostały bardzo rygorystyczne normy dotyczące jakości i sposobu uprawy, bowiem zależy im na jakości winogron, a szczególnie na ich naturalnym pozyskiwaniu.

Zmniejszono wydajność i wprowadzono uprawę organiczną na wszystkich parcelach, a część działek przeszła certyfikację biodynamiczną. Winifikacja przebiega w sposób nieinterwencyjny. Jeśli to możliwe wykorzystuje się naturalne drożdże i fermentację spontaniczną.
Celem i główną dewizą spółdzielni jest pokazania prawdziwego charakteru Abruzji zamkniętego w szklanej butelce z winogronowym trunkiem. Wina mają być pełne ekspresji i smaku. Kieliszek, w którym znajduje się wino z tej wyjątkowej winnicy ma emanować siłą i odwagą ludzi, którzy podążają najtrudniejszym kierunkiem w takim regionie jak Abruzja.

Zamiast prostych i tanich win tworzy się tutaj winne kreacje najwyższej klasy. „Intensywność win odzwierciedla intensywność ziemi i ludzi, którzy ją uprawiają. Styl wynika z siły natury, której słuchają tutejsi ludzie nie ulegając modzie i nie wybierając drogi na skróty.”

Wino o słomkowożółtym kolorze, krystalicznie czyste.Na podniebieniu intensywne, świeże ale zrównoważone. Wino starzone w zbiornikach ze stali nierdzewnej, a następnie z butelce przed finalną sprzedażą. Wino wegańskie i organiczne.

Kraj Włochy
Rocznik 2021
Region Abruzja
Producent Orsogna Cantina
Kolor
Smak wytrawne
Rodzaj wino wieloszczepowe
Szczep Cococciola
Zawartość alkoholu 12,5%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 6°C - 8°C
Danie aperitif, owoce morza, ryby, sushi
EAN: 2010000002230Dostępność: Produkt chwilowo niedostępny SKU: ITA110221 Kategorie: ,