Wino Mallorio Passerina Terre di Cheti IGP 2021

Wino Mallorio Passerina Terre di Cheti IGP 2021

46,00 

Niezwykle świeże, z dobrym ciałem. Na podniebieniu orzeźwiające z nutami jabłek, gruszek i cytrusów. Dobra struktura z żywą kwasowością. Idealne na upalne, letnie wieczory. Wino wegańskie i organiczne.

Orsogna to jedna z czołowych spółdzielni w Abruzji znajdująca się wokół niewielkiego miasteczka, w którym panują idealne warunki do uprawy winorośli. Orsogna Cantina zrzesza kilkuset małych winogrodników, na których nałożone zostały bardzo rygorystyczne normy dotyczące jakości i sposobu uprawy, bowiem zależy im na jakości winogron, a szczególnie na ich naturalnym pozyskiwaniu.

Zmniejszono wydajność i wprowadzono uprawę organiczną na wszystkich parcelach, a część działek przeszła certyfikację biodynamiczną. Winifikacja przebiega w sposób nieinterwencyjny. Jeśli to możliwe wykorzystuje się naturalne drożdże i fermentację spontaniczną. Celem i główną dewizą spółdzielni jest pokazania prawdziwego charakteru Abruzji zamkniętego w szklanej butelce z winogronowym trunkiem. Wina mają być pełne ekspresji i smaku. Kieliszek, w którym znajduje się wino z tej wyjątkowej winnicy ma emanować siłą i odwagą ludzi, którzy podążają najtrudniejszym kierunkiem w takim regionie jak Abruzja.

Zamiast prostych i tanich win tworzy się tutaj winne kreacje najwyższej klasy.
„Intensywność win odzwierciedla intensywność ziemi i ludzi, którzy ją uprawiają. Styl wynika z siły natury, której słuchają tutejsi ludzie nie ulegając modzie i nie wybierając drogi na skróty.”

Kraj Włochy
Rocznik 2021
Region Abruzja
Producent Orsogna Cantina
Kolor
Smak wytrawne
Rodzaj wino jednoszczepowe
Szczep Passerina
Zawartość alkoholu 13%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 8°C - 10°C
Danie owoce morza, ryby, sery, sushi
EAN: 2010000002247Dostępność: Produkt chwilowo niedostępny SKU: ITA166221 Kategorie: ,