5-letni ocet balsamiczny Modena IGP San Lorenzo

5-letni ocet balsamiczny Modena IGP San Lorenzo

130,00 

5-letni ocet balsamiczny IGP Modena „San Lorenzo” z małej, rodzinnej wytwórni CAVEDONI produkującej ocet balsamiczny od 1860 roku. Do jego produkcji używa się tylko i wyłącznie winogron odmiany Lambrusco. Podobnie jak wszystkie znakomite octy Cavedoni i ten jest aksamitny, naturalnie ciemny i mocno skoncentrowany.

Octy od Antica Acetaia Cavedoni wyróżnia najwyższa jakość i tradycja. Warto zaznaczyć, że w latach 2020 i 2021 firma ta została zwycięzcą w plebiscycie Luxury Lifestyle Awards w kategorii The best Luxury Balsamic Vinegar in the world.

Ocet balsamiczny IGP Modena „San Lorenzo” jest w 100%  naturalny i nie zawiera żadnych sztucznych dodatków ani barwników. Minimalna kwasowość: 6%.

By ocet balsamiczny mógł być uznany za Tradizionale di Modena D.O.P. musi poza pochodzeniem z kontrolowanego obszaru D.O.P. Modena oraz 100% naturalnością dodatkowo dojrzewać przez minimum 12 lat w małych, drewnianych baryłkach. 

Octy balsamiczne z MODENY (IGP MODENA) można podzielić na 2 kategorie – naturalne i przemysłowe. Oba są mieszaniną gotowanego moszczu gronowego oraz octu winnego i dojrzewają przez 60 dni w drewnianych beczkach. Różnica polega na tym, że w przemysłowej produkcji już po 60 dniach ocet jest rozlewany do butelek i gotowy do sprzedaży, a by upodobnić go do octu balsamicznego naturalnego dodaje się do niego karmel (dla koloru), zagęstniki oraz by utrwalić – konserwanty.

WAŻNE! Octów balsamicznych NIE NALEŻY dozować/pić używając metalowej łyżeczki. Metal zmienia smak octu. Najlepiej wybrać łyżeczkę porcelanową lub plastikową. 

5-letni Ocet balsamiczny Modena IGP San Lorenzo Marka inny

EAN: 8032706290005Dostępność: Duża ilość SKU: OCETAB5_250 Kategorie: ,