Roczny ocet balsamiczny Modena IGP Sigillo Rosso (250ml)

Roczny ocet balsamiczny Modena IGP Sigillo Rosso (250ml)

50,00 

1-roczny ocet balsamiczny IGP Modena “Sigillo Rosso” swój klasyczny charakter o silnym aromacie i pełnym smaku zawdzięcza dojrzewaniu w dębowych beczkach oraz znakomitym winogronom z regionu Emilia Romania (do produkcji octów balsamicznych używa się dwóch odmian: Trebbiano oraz Lambrusco). “Sigillo Rosso” doskonale wzbogaci smak każdej sałatki i gotowanych warzyw.

Ocet balsamiczny IGP Modena “Sigillo Rosso” jest w 100% naturalny. Nie zawiera żadnych konserwantów ani barwników. Minimalna kwasowość: 6%.

Octy od Antica Acetaia Cavedoni wyróżnia najwyższa jakość i tradycja. Warto zaznaczyć, że w latach 2020 i 2021 firma ta została zwycięzcą w plebiscycie Luxury Lifestyle Awards w kategorii The best Luxury Balsamic Vinegar in the world.

By ocet balsamiczny mógł być uznany za Tradizionale di Modena D.O.P. musi poza pochodzeniem z kontrolowanego obszaru D.O.P. Modena oraz 100% naturalnością dodatkowo dojrzewać przez minimum 12 lat w małych, drewnianych baryłkach. 

Octy balsamiczne z MODENY (IGP MODENA) można podzielić na 2 kategorie – naturalne i przemysłowe. Oba są mieszaniną gotowanego moszczu gronowego oraz octu winnego i dojrzewają przez 60 dni w drewnianych beczkach. Różnica polega na tym, że w przemysłowej produkcji już po 60 dniach ocet jest rozlewany do butelek i gotowy do sprzedaży, a by upodobnić go do octu balsamicznego naturalnego dodaje się do niego karmel (dla koloru), zagęstniki oraz by utrwalić – konserwanty.

WAŻNE! Octów balsamicznych NIE NALEŻY dozować/pić używając metalowej łyżeczki. Metal zmienia smak octu. Najlepiej wybrać łyżeczkę porcelanową lub plastikową. 

5-letni Ocet balsamiczny Modena IGP San Lorenzo Marka inny   

EAN: 8032706290173Dostępność: Duża ilość SKU: OCETBM1_250 Kategorie: ,