Wino Chablis Classic Chardonnay 2021

Wino Chablis Classic Chardonnay 2021

137,00 

Passy Le Clou to stara rodzinna winnica, dawniej należąca do szanowanego winiarza Chablis, Gérarda Patrice’a. Nie mając dzieci, którym mógłby ją przekazać, sprzedał ją Marine, który jest głęboko zaabsorbowany w zachowanie historii tej domeny. Przestrzega ścisłych wytycznych środowiskowych, aby zachować zdrowie gleby i dzikiej przyrody. Gleby uprawia tak, aby uniknąć stosowania herbicydów poprzez poprawę ich napowietrzenia, struktury gleby i ochrony wody. Naturalne żywopłoty stymulują bioróżnorodność, a stosowane są wyłącznie nawozy naturalne i rośliny okrywowe. Sztuczne jezioro pomaga łagodzić klimat i chronić przed silnymi mrozami tego północnego regionu.
30 hektarów Passy Le Clou jest rozłożonych na 21 oddzielnych działkach, które Marine winifikuje osobno (z małym zespołem zaledwie 7 osób), aby pokazać indywidualną ekspresję terroir. Ten Chablis pochodzi z małego, 3-hektarowego bloku.
Chablis to najbardziej wysunięty na północ okręg. w Burgundii, gdzie produkowane są wyłącznie wina białe. Francuskie wino Chablis tworzone jest w całości ze szczepu Chardonnay. Są to wina blado-żółte, z odcieniem zieleni, z wiekiem przechodzące w złocisty.

To wino znacznie przekracza wszelkie oczekiwania. Piękny złocistożółty z jasnozielonymi refleksami. Zniewalające aromaty w kieliszku. Nos to eksplozja delikatnych, świeżych nut, eleganckich białych kwiatów z nutami miodu i świeżej brioszki. To wino ma bogaty smak i przyjemną równowagę. Długie mineralne i lepkie wykończenie.

 

 

 

Kraj Francja
Rocznik 2021
Region Burgundia
Producent Domaine Passy Ie Clou
Kolor białe
Smak wytrawne
Rodzaj wino jednoszczepowe
Szczep Chardonnay
Zawartość alkoholu 12,5%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 8°C - 10°C
Danie owoce morza, ryby słodkowodne
EAN: 3760156433882Dostępność: Duża ilość SKU: FRA091221 Kategorie: ,