Wino Chateau Tour Des Termes AOC Saint-Estèphe 2018

Wino Chateau Tour Des Termes AOC Saint-Estèphe 2018

177,00 

Nazwa Château Tour des Termes pochodzi od starej wieży znajdującej się na działce o nazwie « Termes ». Prawdopodobnie była to w epoce galijsko-rzymskiej latarnia morska i wejście do przedportu rzymskiego miasta Brion. „Termes” oznacza „koniec ziemi”.

Apelacja Saint-Estèphe posiada uznanie AOC od 1936 roku.  Nazwa pochodzi od gminy Saint-Estèphe i jest najbardziej wysuniętą na północ z sześciu gminnych apelacji w Médoc.

Po tradycyjnej winifikacji, wino dojrzewało 15 miesięcy w beczkach  wykonanych z dębu z lasów Allier. Wino ma więc swoją siłę i koncentrację oraz dużą dawkę dojrzałych aromatów słodkiej wiśni, jeżyn, eukaliptusa i przypalonego drewna. Mocne, ale bardzo dobrze ułożone w ustach, z dojrzałymi i miękkimi taninami.

Region winiarski Bordeaux ( Bordelais) to największy zwarty obszar produkcji wina jakościowego na świecie. Na jego terenie istnieje ok. 8000 posiadłości winiarskich, zwanych château, które wytwarzają światowej sławy wina. Złożony system subregionalnych i gminnych apelacji oraz klasyfikacja ustanawia między nimi jakościową hierarchię.

Typowe dla regionu są wytrawne, długowieczne czerwone wina, bardziej owocowe w Médoc, delikatniejsze w Saint-Émilion i Pomerol. Niecałe 20% produkcji to wina białe, z których najlepsze są botrytyzowane słodkie sauternes i barsac. Najbardziej pełne charakteru wina białe pochodzą z podregionu Graves na południowy wschód od Bordeaux. Od 1990 roku istnieje także apelacja dla białego i różowego wina musującego, AOC Crémant de Bordeaux

Bardzo ambitne wino, które powstało ze szczepów merlot (60%), a kolejne odmiany to cabernet sauvignon (30%), petit verdot (5%) i cabernet franc (5%).

Kraj Francja
Rocznik 2018
Region Bordeaux
Producent Chateau Tour des Termes
Kolor
Smak wytrawne
Rodzaj wino wieloszczepowe
Szczep Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot
Zawartość alkoholu 14,5%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 16°C-18°C
EAN: 2010000001165Dostępność: Duża ilość SKU: FRA101118 Kategorie: ,