Wino MALLORIO Trebbiano d’Abruzzo DOP 2021

Wino MALLORIO Trebbiano d’Abruzzo DOP 2022

47,00 

Orsogna to jedna z czołowych spółdzielni w Abruzji znajdująca się wokół niewielkiego miasteczka, w którym panują idealne warunki do uprawy winorośli. Orsogna Cantina zrzesza kilkuset małych winogrodników, na których nałożone zostały bardzo rygorystyczne normy dotyczące jakości i sposobu uprawy, bowiem zależy im na jakości winogron, a szczególnie na ich naturalnym pozyskiwaniu.

Zmniejszono wydajność i wprowadzono uprawę organiczną na wszystkich parcelach, a część działek przeszła certyfikację biodynamiczną. Winifikacja przebiega w sposób nieinterwencyjny. Jeśli to możliwe wykorzystuje się naturalne drożdże i fermentację spontaniczną. Celem i główną dewizą spółdzielni jest pokazania prawdziwego charakteru Abruzji zamkniętego w szklanej butelce z winogronowym trunkiem. Wina mają być pełne ekspresji i smaku. Kieliszek, w którym znajduje się wino z tej wyjątkowej winnicy ma emanować siłą i odwagą ludzi, którzy podążają najtrudniejszym kierunkiem w takim regionie jak Abruzja.
Zamiast prostych i tanich win tworzy się tutaj winne kreacje najwyższej klasy.

„Intensywność win odzwierciedla intensywność ziemi i ludzi, którzy ją uprawiają. Styl wynika z siły natury, której słuchają tutejsi ludzie nie ulegając modzie i nie wybierając drogi na skróty.”
Wino o słomkowożółtym kolorze, krystalicznie czyste. starzone w zbiornikach ze stali nierdzewnej, a następnie z butelce przed finalną sprzedażą. Dobra struktura z nieco wycofaną kwasowością i świetnie zintegrowanym alkoholem.
Wino wegańskie i organiczne.

Kraj Włochy
Rocznik 2022
Region Abruzja
Producent Orsogna Cantina
Kolor
Smak wytrawne
Rodzaj wino jednoszczepowe
Szczep Trebbiano
Zawartość alkoholu 12,5%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 8-11°C
Danie drób, owoce, sery, warzywa
EAN: 8032692481128Dostępność: Produkt chwilowo niedostępny SKU: ITA075222 Kategorie: ,