50-letni ocet balsamiczny Tradizionale Di Modena D.O.P. Extravecchio Villa Campori (100ml)
50-letni ocet balsamiczny Tradizionale Di Modena D.O.P. Extravecchio Villa Campori (100ml) w skrzynce
50-letni ocet balsamiczny Tradizionale Di Modena D.O.P. Extravecchio Villa Campori (100ml) w skrzynce
Skrzynka na 50-letni ocet balsamiczny

50-letni ocet balsamiczny Tradizionale Di Modena D.O.P. Extravecchio Villa Campori (100ml)

1070,00 

50-letni tradycyjny ocet balsamiczny z Modeny w 100% naturalny, nie zawierający żadnych sztucznych dodatków ani barwników.

“Villa Campori” – tradycyjny ocet balsamiczny z Modeny jest fantastycznym dodatkiem do każdego rodzaju posiłku. Gęsty, błyszczący, mocno skoncentrowany, długo pozostaje na podniebieniu. Łyżeczka po posiłku przysłuży się zdrowiu. Ocet extravecchio dojrzewający przez 50 lat zwany jest również “balsamico da meditazione” i bywa spożywany po posiłku w osobnej szklaneczce. Dodany do potrawy obniża jej indeks glikemiczny nawet o połowę. Zalecany jest więc w szczególności osobom chorym na cukrzycę.

Octy balsamiczne z MODENY (IGP MODENA) można podzielić na 2 kategorie – naturalne i przemysłowe. Oba są mieszaniną gotowanego moszczu gronowego oraz octu winnego i dojrzewają przez 60 dni w drewnianych beczkach. Różnica polega na tym, że w przemysłowej produkcji już po 60 dniach ocet jest rozlewany do butelek i gotowy do sprzedaży, a by upodobnić go do octu balsamicznego naturalnego dodaje się do niego karmel (dla koloru), zagęstniki oraz by utrwalić – konserwanty.

WAŻNE! Octów balsamicznych NIE NALEŻY dozować/pić używając metalowej łyżeczki. Metal zmienia smak octu. Najlepiej wybrać łyżeczkę porcelanową lub plastikową. Elegancko zapakowany w drewnianą skrzynkę – idealny na nietuzinkowy prezent.

Octy od Antica Acetaia Cavedoni wyróżnia najwyższa jakość i tradycja. Warto zaznaczyć, że w latach 2020 i 2021 firma ta została zwycięzcą w plebiscycie Luxury Lifestyle Awards w kategorii The best Luxury Balsamic Vinegar in the world.

 

5-letni Ocet balsamiczny Modena IGP San Lorenzo Marka inny     

EAN: 8032706290067Dostępność: Duża ilość SKU: OCETAT50_100 Kategorie: ,