Wino Château Bellegrave Pauillac 2018

Wino Château Bellegrave Pauillac 2018

217,00 

Mała posiadłość, zaledwie osiem hektarów, za to w otoczeniu takich znakomitości jak zamki Latour, Lynch-Bages i Pichon-Longueville! To musi być doskonałe siedlisko, oczywiście oparte o klasyczne żwirowe gleby Médoc.
Region winiarski Bordeaux ( Bordelais) to największy zwarty obszar produkcji wina jakościowego na świecie. Na jego terenie istnieje ok. 8000 posiadłości winiarskich, zwanych château, które wytwarzają światowej sławy wina. Złożony system subregionalnych i gminnych apelacji oraz klasyfikacja ustanawia między nimi jakościową hierarchię.

Typowe dla regionu są wytrawne, długowieczne czerwone wina, bardziej owocowe w Médoc, delikatniejsze w Saint-Émilion i Pomerol. Niecałe 20% produkcji to wina białe, z których najlepsze są botrytyzowane słodkie sauternes i barsac. Najbardziej pełne charakteru wina białe pochodzą z podregionu Graves na południowy wschód od Bordeaux. Od 1990 roku istnieje także apelacja dla białego i różowego wina musującego, AOC Crémant de Bordeaux.

Winobranie ręczne. Winifikacja w kontrolowanej temperaturze.  Wyczuwalne owoce czerwone, głóg, porzeczki i aronia oraz nuty korzenne. Na podniebieniu mocna struktura oparta o gładkie, solidne taniny.

Kraj Francja
Rocznik 2018
Region Bordeaux
Producent Chateau Bellegrave
Kolor czerwone
Smak wytrawne
Rodzaj wino wieloszczepowe
Szczep Cabernet Sauvignon, Merlot
Zawartość alkoholu 14,5%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 16°C-18°C
EAN: 3760053520203Dostępność: Duża ilość SKU: FRA100118 Kategorie: ,