Wino Claroscuro Uco Valley Bodega de Arte Tinto 2020

Wino Claroscuro Uco Valley Bodega de Arte Tinto 2020

88,00 

Rodzinny projekt winiarski podjęty przez Gustavo i Paulę Cucchiara, narodził się w 2012 roku, kiedy zwiedzali oni dolinę Uco i w Vistaflores Tunuyán znaleźli i zakochali się w Finca San Francisco ze względu na jej zbocza i widok na Andy.
Jako „Winiarnia Sztuki” wierzą, że winiarstwo jest taką samą sztuką jak malarstwo. Testując każde z win szukają podobieństw do obrazów argentyńskiego artysty, czy to w efekcie, ekspresji, spokoju, witalności itp., wybierając grafikę, która będzie odpowiednia dla każdego wina i będzie pokazana na przedniej etykiecie. Ich ambicją jest promowanie sztuki poprzez wino, a od sztuki czerpanie przyjemności z delektowania się winem.

Zaznaczone odcienie czerwonawe i fioletowe z Malbec, Cabernet Franc i Petit Verdot. Podkreśla aromaty kwiatowe (fiołki) charakterystyczne dla Vista Flores, wzbogacone czerwonymi owocami, takimi jak śliwki, typowe dla Malbec oraz świeżymi aromatami ziołowymi, takimi jak mięta, tymianek i eukaliptus, dostarczonymi przez Cabernet Franc. W ustach ma miękkość i elegancję Malbeca, dobrą kwasowość zapewnioną przez Cabernet Franc oraz wyraźną koncentrację, objętość i trwałość zapewnioną przez Petit Verdot i lekkie starzenie się w dębie.

Kraj Argentyna
Region Mendoza
Producent Bodega De Arte Claroscuro
Kolor
Smak wytrawne
Rodzaj wino wieloszczepowe
Szczep Cabernet Franc, Malbec, Petit Verdot
Zawartość alkoholu 14,5%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 16°C-18°C
Danie czerwone mięso, dojrzewające sery, dziczyzna, gulasz, strogonow
EAN: 7798281510099Dostępność: Duża ilość SKU: ARG003120 Kategorie: ,