Wino Le Petit Gascoûn Red

Wino Le Petit Gascoûn Red

40,00 

Już od czasów średniowiecza, rodzina Laffitte zamieszkiwała Gaskonię. Majątek przekazywany był z ojca na syna, aż do narodzin Christophea i Sebastiena. Od tej pory bracia ramię w ramię prowadzą biznes.
Przodkowie od zawsze zajmowali się produkcją armaniaku. Dopiero rodzice braci Laffitte zajęli się winiarstwem i tak pozostało do dziś. Dzięki udanej współpracy, w ciągu jednego pokolenia  posiadłość rozrosła się z 18 do 150 ha winorośli!
Le Petit Gascoûn, marinière i beret to dwa symbole Francji i Gaskonii. Zazwyczaj ludzie noszą czerwone berety i marinière podczas wiejskich festiwali w lecie, które są bardzo powszechne w Gaskonii.
Winorośle są sadzone na najwyższych wzgórzach Ayzieu, na granicach Gaskonii, nazywanej również Małą Toskanią” ze względu na pagórkowate i zróżnicowane krajobrazy. Nasz terroir, bardzo typowy dla Bas Armagnac, składa się głównie z „sables fauves” na powierzchni i „terrebouc” w podłożu. Te dwa bardzo szczególne elementy nadają winom mineralność, świeżość i moc. Klimat korzysta z wpływu Oceanu Atlantyckiego i Pirenejów. Deszczowe i łagodne zimy szybko ustępują miejsca gorącym i suchym latom, po których następuje piękny późny sezon. 

Wino o pięknej, jasnoróżowej barwie. Na nosie subtelne aromaty czerwonych jagód, czarnej porzeczki i śliwki. Świeże, pierwotne aromaty winogron i czarnej porzeczki. Garbniki nieobecne. Swoją finezją zapewnia długi finish.

Kraj Francja
Rocznik 2022
Region Protégée - Côtes de Gascogne
Producent Les Frères Laffitte
Kolor czerwone
Smak wytrawne
Rodzaj wino jednoszczepowe
Szczep Marselan
Zawartość alkoholu 12%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 12℃-14℃
Danie białe mięso, czerwone mięso, ryby
EAN: 3760267720093Dostępność: Duża ilość SKU: FRA108122 Kategorie: ,