Wino Haka Pinot Noir 2018

Wino Haka Pinot Noir 2018

96,00 

Haka jest tradycyjnym tańcem Maorysów z Nowej Zelandii. Została rozsławiona przez All Blacks (narodowa drużyna rugby) wykonujących hakę przed każdym meczem (począwszy od 1905 roku) jako obietnicę (zapowiedź) wygranej nad swoimi przeciwnikami. Haka to nie tylko taniec wojenny, ale rodzaj prezentacji taneczno-wokalnych wykonywanych z różnych powodów przez mężczyzn, kobiety i dzieci. Stanowi ważną część dziedzictwa narodowego Nowej Zelandii. Jest zawsze wykonywana z pasją i dumą. Haka jest czymś unikatowym dla Nowej Zelandii – podobnie, jak to wino…

Jasno rubinowa czerwień. Bukiet z przyprawami wiśniowymi. Na podniebieniu Haka jest gładka, wiśniowo-truskawkowa, delikatna kwasowość i taniny.

Winogrona zbierano w chłodnej nocy. Natychmiast przeniesione do winnicy wszystkie winogrona zostały przetłoczone do zbiorników ze stali nierdzewnej. Sok pozostawiono na zimno na 24 godziny, klarowny sok usunięto z grubego osadu, a następnie dodano aromatyczny szczep drożdży. Następnie miała miejsce długa powolna fermentacja, po której nastąpił okres na drobny osad przed mieszaniem, filtrowaniem i butelkowaniem.

Kraj Nowa Zelandia
Rocznik 2018
Region Marlborough
Producent Ra Nui Wines
Kolor
Smak wytrawne
Rodzaj wino jednoszczepowe
Szczep Pinot Noir
Zawartość alkoholu 12,5%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 18°C - 20°C
Danie czerwone mięso, kaczka, łosoś, tłuste ryby
Alkohol 12% - 13,9%
Cena 81 zł - 120 zł
EAN: 9421017931032Dostępność: Duża ilość SKU: NZE003118 Kategorie: ,