Wino Les Hauts de Terrasson – Bordeaux Blanc Moelleux 2022

Wino Les Hauts de Terrasson – Bordeaux Blanc Moelleux 2022

39,00 

Nazwa „Les Hauts de Terrasson” pochodzi od wioski Terrasson, w której znajdują się winnice, gdzie powstaje to wspaniałe Moelleux. Moelloux to określenie często pojawiajace się na etykietach win francuskich. Oznacza ono zawsze wyższą niż zwykle zawartość cukru resztkowego, dzięki czemu wiemy, że będzie to wino półsłodkie lub słodkie.
Region winiarski Bordeaux ( Bordelais) to największy zwarty obszar produkcji wina jakościowego na świecie. Na jego terenie istnieje ok. 8000 posiadłości winiarskich, zwanych château, które wytwarzają światowej sławy wina. Złożony system subregionalnych i gminnych apelacji oraz klasyfikacja ustanawia między nimi jakościową hierarchię.
Typowe dla regionu są wytrawne, długowieczne czerwone wina, bardziej owocowe w Médoc, delikatniejsze w Saint-Émilion i Pomerol. Niecałe 20% produkcji to wina białe, z których najlepsze są botrytyzowane słodkie sauternes i barsac. Najbardziej pełne charakteru wina białe pochodzą z podregionu Graves na południowy wschód od Bordeaux. Od 1990 roku istnieje także apelacja dla białego i różowego wina musującego, AOC Crémant de Bordeaux.

Wspaniały żółty kolor, lekkie i harmonijne podniebienie, z aromatami białych kwiatów, brzoskwini i moreli.
Wino rozkoszy, łatwe do picia.

 

Kraj Francja
Rocznik 2022
Region Bordeaux
Producent Les Hauts
Kolor
Smak słodkie
Rodzaj wino wieloszczepowe
Szczep Sauvignion Blanc, Semillion
Zawartość alkoholu 11%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 8°C - 10°C
Danie aperitif, dania pikantne, desery
EAN: 3700201722554Dostępność: Duża ilość SKU: FRA094222 Kategorie: ,