Wino Chateau Florie Audie Bordeux 2019

Wino Chateau Florie Audie Bordeaux 2019

43,00 

Winnica Florie-Aude jest w tej samej rodzinie od pięciu pokoleń, a obecny właściciel Daniel Brulatout nie stoi w miejscu. Jego podejście do produkcji wina obejmuje techniki biodynamiczne, aby stworzyć doskonałe Bordeaux o wspaniałej czystości owoców.
Nazwa winnicy wywodzi się od imion córek założyciela, Florie i Aude.
Region winiarski Bordeaux ( Bordelais) to największy zwarty obszar produkcji wina jakościowego na świecie. Na jego terenie istnieje ok. 8000 posiadłości winiarskich, zwanych château, które wytwarzają światowej sławy wina. Złożony system subregionalnych i gminnych apelacji oraz klasyfikacja ustanawia między nimi jakościową hierarchię.

Typowe dla regionu są wytrawne, długowieczne czerwone wina, bardziej owocowe w Médoc, delikatniejsze w Saint-Émilion i Pomerol. Niecałe 20% produkcji to wina białe, z których najlepsze są botrytyzowane słodkie sauternes i barsac. Najbardziej pełne charakteru wina białe pochodzą z podregionu Graves na południowy wschód od Bordeaux. Od 1990 roku istnieje także apelacja dla białego i różowego wina musującego, AOC Crémant de Bordeaux.

Usta są najpierw pełne, ale dobrze zbalansowane, następnie wkrada się miękki i jedwabisty finisz. To zaskakujące i odważne wino
bardzo dobrze komponuje się z twardymi serami, takimi jak Comté, a także czerwonymi mięsami.

Chateau Florie-Aude to wino o bordowo-fioletowej głębokiej barwie.  Na nosie wyczuwalne są dojrzałe owoce, takie jak suszone śliwki i jeżyna.

Nagrody:

medaille ZŁOTO

Kraj Francja
Rocznik 2019
Region Bordeaux
Producent Chateau Florie Aude
Kolor czerwone
Smak wytrawne
Rodzaj wino wieloszczepowe
Szczep Cabernet Sauvignon, Merlot
Zawartość alkoholu 14,5%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 16°C-18°C
Danie czerwone mięso, sery
EAN: 3360319821275Dostępność: Duża ilość SKU: FRA095119 Kategorie: ,