Casas De Hualdo Oliwa Manzanilla Extra Virgin 0,5l

Casas De Hualdo Oliwa Manzanilla Extra Virgin 0,5l

55,00 

Ze względu na dużą  ilość polifenoli  wydaje się bardzo pikantna. Jest bardzo aromatyczna – wszak manzanilla znaczy po hiszpańsku “rumianek”.  Zapach przypomina letnią łąkę. Początkowo łagodna drażni kubki smakowe na finiszu.

Doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju potraw. Dzięki jej pikantności możemy zrezygnować z dodawania pieprzu. Znakomicie smakuje jajko na twardo polane oliwą. Bardzo dobrze komponuje się również  jako dodatek do kasz, pieczonych mięs oraz duszonych warzyw. Najlepiej podawać ją w towarzystwie czerwonego wina.

Manzanilla  to odmiana oliwek, która historycznie pochodzi z Cáceres- prowincji regionu Estremadura (hiszp. Extremadura – z łac. [tereny] za [rzeką] Duero).  Region w znacznej części leżący na wyżynie Mesety. Jest to najrzadziej zaludniony obszar Hiszpanii – zaliczany do malowniczych, dzikich. Klimat bardziej morski  i  łagodniejszy niż w głębi lądu sprzyja uprawie drzew oliwnych. Drzewa oliwne z odmiany manzanilla  bardzo dobrze zaadaptowały się w warunkach panujących w rejonie Toledo.  Oliwka jest dość duża, podobnie jak Picual, ale bardziej zaokrąglona. Cechą charakterystyczną manzanilli jest soczysty, bardzo apetyczny  miąższ. Używana zarówno do produkcji oliwy z oliwek jak i do zaprawiania (piklowania) często ląduje na naszych stołach jako pyszna przekąska.

Manzanilla ma ogromną ilość polifenoli, czyli przeciwutleniacze (antyoksydanty), które zapobiegają utlenianiu się tłuszczów i powstawaniu w organizmie wolnych rodników, działają więc  jak naturalna szczepionka przeciwko przedwczesnemu starzeniu się, nowotworom, chorobom serca oraz różnym chorobom cywilizacyjnym. Ponadto odpierają ataki bakterii, wirusów i grzybów.  Zatem im większa ich zawartość, tym skuteczniej zwalczają one szkodliwe dla zdrowia czynniki.  Bogate w polifenole są oliwy z oliwek zebranych wcześnie, nie całkiem dojrzałych, natychmiast tłoczonych i charakteryzujących się niską kwasowością. Zawartość polifenoli w oliwie bardzo łatwo można rozpoznać w smaku oliwy. Jeśli czujemy pikantny, lekko gorzkawy, pieprzny smak oliwy , który stymuluje apetyt i czyni oliwę lekkostrawną, to znaczy, że oliwa zawiera dużą ilość polifenoli. Taka właśnie jest …. Manzanilla.

Kwasowość w Kampanii 2022/2023: 0,2%

Pojemność 0,5 l

Najlepiej spożyć przed: 12/2024

EAN: 8437011668141Dostępność: Duża ilość SKU: OLIWAMANZANILLA Kategoria: