Casas De Hualdo Oliwa Reserva de Familia Premium Extra Virgin 0,5l

Casas De Hualdo Oliwa Reserva de Familia Premium Extra Virgin 0,5l

80,00 

Jest to starannie skomponowany przez testera oliwnego coupage czterech oliw jednoszczepowych: Picual, Arbequina, Cornicabra oraz Manzanilla. Cały sekret polega na tym aby skomponować taką oliwę, która wydobywa najlepsze właściwości z każdej odmiany nie dominując pozostałych. W efekcie powstaje znakomita, zrównoważona w smaku oliwa o bardzo gęstej konsystencji.

Zapach średniointensywny urzeka złożonością aromatów i rozbudza zmysły. Im dłużej delektujemy się zapachem tym więcej odkrywamy warstw.   Można w nim wyczuć: liście pomidorów, zieloną trawę, zieloną sałatę, karczochy, liście eukaliptusa, migdały i dojrzałe jabłka. Jej gęsta konsystencja obiecuje  równie bogate doznania smakowe i  nie rozczarowuje.

Smak przenosi nas mentalnie do krainy flamenco – przywodzi na myśl słoneczna Katalonię i soczyste barwy Andaluzji.  Przyjemnie podrażnia  kubki smakowe i na długo pozostaje w ustach.

Doskonale nadaje się do jedzenia na surowo.  Pyszna jako dressing do sałaty, dodatek do zup warzywnych, różnych rodzajów mięs a także do deserów wśród których święci triumfy deser z lodów waniliowych z oliwą i kryształkami soli morskiej.  Zaskakujący, intrygujący  ale przepyszny. Oliwa nadaje kremowej konsystencji  a zderzenie smaków słonego i słodkiego zniewala.

Najlepiej serwować ją w towarzystwie białego wina. 😉

Kwasowość Kampania 2022/2023: 0,15%

Termin przydatności: 12/2024

EAN: 8437011668172Dostępność: Duża ilość SKU: OLIWARESERVADEFAMILIA Kategoria: