Casas De Hualdo Oliwa Partida Real Extra Virgin 0,5l

Casas De Hualdo Oliwa Partida Real Extra Virgin 0,5l

57,00 

Jeśli ktoś ma ochotę spróbować Picuala w wydaniu bardziej ekskluzywnym to zachęcam do degustacji oliwy Partida. Jest naprawdę znakomita wszak Partida Real oznacza Prawdziwy Odlot!

Owocowość Picuala i zniewalający zapach Arbequiny dały znakomite połączenie. Pikanterii została odrobina- tyle ile trzeba- bazą jest owocowość oliwki. Na pierwszy plan wysuwa się zapach świeżo miażdżonej, zielonej rośliny, który przenosi nas na letnią łąkę. Potem pojawia się smak: najpierw czujemy owocowość oliwki i nuty pomidorowe, potem świeżość mięty przeplata się z dojrzałym bananem, a wszystko to z lekko pikantnym niuansem pieprzowym.

Jest po prostu pyszna. To taka Reserva w odrobinę skromniejszej wersji – bo wydobywa co najlepsze z dwóch a nie czterech odmian.

Kompozycja ta została stworzona na konkurs Matio Solinas 2013, na którym zakwalifikowała się do grupy finalistów w kategorii: oliwa intensywnie owocowa. Wyróżnienie na tym konkursie jest niezwykle wartościowe. Mario Solinas to najważniejszy konkurs w branży oliwnej ponieważ jest organizowany przez International Olive Oil Council- a więc najważniejszą instytucję, która reguluje przepisy dla przemysłu oliwnego na całym świecie.  Spośród 109 oliw zgłoszonych na konkurs Partita okazała się jedną z najlepszych.  Profesjonalni testerzy  „Panel de Cata” oceniali nie tylko walory organoleptyczne ale i właściwości fizyko-chemiczne, które potwierdzają wysoką jakość produktu.

Dlaczego orzeł na etykiecie Partidy?

Ciekawa jest geneza nazwy tej oliwy. Do bogatej fauny żyjącej w gaju oliwnym w El Carpio de Tajo niedawno dołączyły dwa orły przednie (ang Golden Eagle). Uwiły gniazdo tuż za młynem oliwnym. Golden Eagle to jeden z najbardziej majestatycznych gatunków szponiastych. Łowiąc zające, króliki i mniejsze ptakipomagają ekipie w Casas de Hualdo  dbać o gaj oliwny, ponieważ eliminują w ten sposób szkodniki. W hołdzie potężnej naturze postanowiono zatem nadać wyjątkowej oliwie wyjątkowe logo. Tak właśnie powstała Partida Real.

Oliwa ta jest wpisana do rejestru hiszpańskiej organizacji “Consuma Naturalidad” promowane przez Feliza Rodriguez’a. Projekt ten ma za zadanie uświadomić konsumentom jak ważne dla zdrowia jest mądre, dobre odżywianie się i zachęcić klientów do konsumpcji produktów  wytworzonych  w  sposób naturalny.

Kwasowość w kampanii 2022/2023: 0,13%

Termin przydatności: 12/2024

EAN: 8437011668325Dostępność: Duża ilość SKU: OLIWAPARTIDAREAL Kategoria: