Wino S de Siran Margaux 2018

Wino S de Siran Margaux 2019

201,00 

Od ponad 160 lat pokolenia rodziny prowadzącej winnicę, starają się produkować wino pełne przyjemności, wino do dzielenia się, co doskonale wyraża się w tym pięknym zdaniu związanej z winnicą Stéphanie de Saint-Aubin, hrabiny Genlis: „Dobrze można cieszyć się tylko tym, czym się można dzielić.”
Zarówno delikatne, jak i złożone, S de Siran to uwodzicielskie wino, bardzo cenione przez miłośników. Jest to jeden z klasyków apelacji. Doskonale smakuje młode, jak i starzone od 5 do 10 lat.
Region winiarski Bordeaux ( Bordelais) to największy zwarty obszar produkcji wina jakościowego na świecie. Na jego terenie istnieje ok. 8000 posiadłości winiarskich, zwanych château, które wytwarzają światowej sławy wina. Złożony system subregionalnych i gminnych apelacji oraz klasyfikacja ustanawia między nimi jakościową hierarchię.

Typowe dla regionu są wytrawne, długowieczne czerwone wina, bardziej owocowe w Médoc, delikatniejsze w Saint-Émilion i Pomerol. Niecałe 20% produkcji to wina białe, z których najlepsze są botrytyzowane słodkie sauternes i barsac. Najbardziej pełne charakteru wina białe pochodzą z podregionu Graves na południowy wschód od Bordeaux. Od 1990 roku istnieje także apelacja dla białego i różowego wina musującego, AOC Crémant de Bordeaux.

Zarówno delikatne, jak i złożone, S de Siran to uwodzicielskie wino, bardzo cenione przez miłośników.

Kraj Francja
Rocznik 2019
Region Bordeaux
Producent Chateau Siran
Kolor czerwone
Smak wytrawne
Rodzaj wino wieloszczepowe
Szczep Cabernet Sauvignon, Merlot
Zawartość alkoholu 14%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 16°C-18°C
EAN: 2010000001196Dostępność: Duża ilość SKU: FRA099119 Kategorie: ,