Wino Chateau Jaron Rouge Bordeux 2018

Wino Chateau Jaron Rouge Bordeux 2018

45,00 

Winnica Jaron Rouge prowadzona jest w rodzinie od ponad 4 pokoleń. W trosce o bioróżnorodność angażują się w podejście do ochrony środowiska w celu ochrony dzisiejszego i jutrzejszego świata. Posiadłość obejmuje 30 hektarów. Winnice są sadzone na dalekim wschodzie winnicy Bordeaux. Produkują AOC Bordeaux rouge, różowe, blanc i Bordeaux supérieur.

Region winiarski Bordeaux ( Bordelais) to największy zwarty obszar produkcji wina jakościowego na świecie. Na jego terenie istnieje ok. 8000 posiadłości winiarskich, zwanych château, które wytwarzają światowej sławy wina. Złożony system subregionalnych i gminnych apelacji oraz klasyfikacja ustanawia między nimi jakościową hierarchię.

 

Typowe dla regionu są wytrawne, długowieczne czerwone wina, bardziej owocowe w Médoc, delikatniejsze w Saint-Émilion i Pomerol. Niecałe 20% produkcji to wina białe, z których najlepsze są botrytyzowane słodkie sauternes i barsac. Najbardziej pełne charakteru wina białe pochodzą z podregionu Graves na południowy wschód od Bordeaux. Od 1990 roku istnieje także apelacja dla białego i różowego wina musującego, AOC Crémant de Bordeaux

Kraj Francja
Rocznik 2018
Region Bordeaux
Producent Chateau Jaron Bordeaux
Kolor
Smak wytrawne
Rodzaj wino wieloszczepowe
Szczep Cabernet Sauvignon, Merlot
Zawartość alkoholu 14,5%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 16°C-18°C
Danie białe mięso, czerwone mięso, grillowane mięso
EAN: 3360319821299Dostępność: Produkt chwilowo niedostępny SKU: FRA096218 Kategorie: ,