Wino Chateau Jaron Rouge Bordeux 2018

Wino Chateau Jaron Rouge Bordeux 2018

45,00 

Winnica Jaron Rouge prowadzona jest w rodzinie od ponad 4 pokoleń. W trosce o bioróżnorodność angażują się w podejście do ochrony środowiska w celu ochrony dzisiejszego i jutrzejszego świata. Posiadłość obejmuje 30 hektarów. Winnice są sadzone na dalekim wschodzie winnicy Bordeaux. Produkują AOC Bordeaux rouge, różowe, blanc i Bordeaux supérieur.

Region winiarski Bordeaux ( Bordelais) to największy zwarty obszar produkcji wina jakościowego na świecie. Na jego terenie istnieje ok. 8000 posiadłości winiarskich, zwanych château, które wytwarzają światowej sławy wina. Złożony system subregionalnych i gminnych apelacji oraz klasyfikacja ustanawia między nimi jakościową hierarchię.

 

Typowe dla regionu są wytrawne, długowieczne czerwone wina, bardziej owocowe w Médoc, delikatniejsze w Saint-Émilion i Pomerol. Niecałe 20% produkcji to wina białe, z których najlepsze są botrytyzowane słodkie sauternes i barsac. Najbardziej pełne charakteru wina białe pochodzą z podregionu Graves na południowy wschód od Bordeaux. Od 1990 roku istnieje także apelacja dla białego i różowego wina musującego, AOC Crémant de Bordeaux

Kraj Francja
Rocznik 2018
Region Bordeaux
Producent Chateau Jaron Bordeaux
Kolor czerwone
Smak wytrawne
Rodzaj wino wieloszczepowe
Szczep Cabernet Sauvignon, Merlot
Zawartość alkoholu 14,5%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 16°C-18°C
Danie białe mięso, czerwone mięso, grillowane mięso
EAN: 3360319821299Dostępność: Produkt chwilowo niedostępny SKU: FRA096218 Kategorie: ,