Wino Mallorio Cerasuolo D’Abruzzo DOP 2021

Wino Mallorio Cerasuolo D’Abruzzo DOP 2021

46,00 

 

Orsogna to jedna z czołowych spółdzielni w Abruzji znajdująca się wokół niewielkiego miasteczka, w którym panują idealne warunki do uprawy winorośli. Orsogna Cantina zrzesza kilkuset małych winogrodników, na których nałożone zostały bardzo rygorystyczne normy dotyczące jakości i sposobu uprawy, bowiem zależy im na jakości winogron, a szczególnie na ich naturalnym pozyskiwaniu.

W nosie jest intensywne, kwiatowe, owocowe, z wyraźnym akcentem wiśni i truskawki. W ustach świeże, ciepłe i zaskakującym, migdałowym finiszem sprawia, że ta różowa propozycja staje się wyjątkowa.
Wino wegańskie i organiczne.

Zmniejszono wydajność i wprowadzono uprawę organiczną na wszystkich parcelach, a część działek przeszła certyfikację biodynamiczną. Winifikacja przebiega w sposób nieinterwencyjny. Jeśli to możliwe wykorzystuje się naturalne drożdże i fermentację spontaniczną.

Celem i główną dewizą spółdzielni jest pokazania prawdziwego charakteru Abruzji zamkniętego w szklanej butelce z winogronowym trunkiem. Wina mają być pełne ekspresji i smaku. Kieliszek, w którym znajduje się wino z tej wyjątkowej winnicy ma emanować siłą i odwagą ludzi, którzy podążają najtrudniejszym kierunkiem w takim regionie jak Abruzja. Zamiast prostych i tanich win tworzy się tutaj winne kreacje najwyższej klasy. „Intensywność win odzwierciedla intensywność ziemi i ludzi, którzy ją uprawiają. Styl wynika z siły natury, której słuchają tutejsi ludzie nie ulegając modzie i nie wybierając drogi na skróty.”

Kraj Włochy
Rocznik 2021
Region Abruzja
Producent Orsogna Cantina
Kolor różowe
Smak wytrawne
Rodzaj wino jednoszczepowe
Szczep Montepulciano
Zawartość alkoholu 13%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 6-8°C
Danie makarony, owoce morza, ryby, sałatki
EAN: 8032692481135Dostępność: Duża ilość SKU: ITA074321 Kategorie: ,