Wino Agora Lagrima 2021

Wino Ágora Lágrima 2022

35,00 

W Valdepeñas, południowej części Castilla La Mancha, znajduje się Arúspide Bodegas. Winnica na nowo narodziła się w 1999 roku, kiedy to osiemnastu reprezentantów edukacji, przemysłu i rolnictwa – miłośników wina i jego kultury, podjęło decyzję o wskrzeszeniu starej piwnicy, której historia sięga 1905 roku. Odrestaurowano budynki, przystosowano do nowych technologii i tak jak przed wiekami w Valdepeñas znów produkuje się wielorakie wina. Arúspide wyróżnia nie tylko niezmiennie dobra jakość, ale również bogata oferta win pochodzących z ekologicznych upraw.
Bodegas Arúspide znajduje się w  Ciudad Real , na południe od Kastylii-La Manchy; w naturalnym skrzyżowaniu południowej Hiszpanii, regionów śródziemnomorskich, Estremadury i płaskowyżu centralnego. Balcón de Andalucía, nasz region doświadczył poprawy jakości i zawrotnego prestiżu w sektorze wina.

„Agora” (gr. ἀγορά, dosł. miejsce zgromadzeń) – główny plac, rynek w miastach starożytnej Grecji. Centrum wokół którego toczyło się życie polityczne, religijne, a czasami także handlowe. Piękna butelka wina Agora zasługuje również na miano „centrum”, a jej zawartość może uświetnić zarówno te wyjątkowe chwile, jak i dopomóc w codziennym relaksie czy posiłku. Dzięki świetnej kompozycji i staraniom winiarzy z winnicy Aruspide mamy doczynienia z idealnie zrównoważonym winem, które pokochali nasi goście! Nie bez powodu od dawna wino to jest jednym z naszych bestsellerów.

Ágora Lágrima zrodziła się z połączenia aromatycznych winogron Verdejo i słodyczy winogron Airen. Charakteryzuje je jasnożółty kolor, aromat białych owoców oraz delikatność i świeżość w ustach. Finisz elegancki i trwały, lekko muśnięty słodyczą.

Kraj Hiszpania
Rocznik 2022
Region Kastylia – La Mancha
Producent Bodegas Aruspide
Kolor białe
Smak półwytrawne
Rodzaj wino wieloszczepowe
Szczep Airen, Verdejo
Zawartość alkoholu 11,5%
Pojemność 0,75 l.
Serwowanie 8-10°C
Danie aperitif, desery, owoce morza, pikantne sałatki
EAN: 8437002764050Dostępność: Duża ilość SKU: SPA090222 Kategorie: ,